ZŠ  a MŠ  Korytná

články > Mateřská škola

Mateřská školaFiltr:
rok měsíc denHoubový den

31.10.2017 12:48:17 |

Už od rána jsme se připravovali na EKO den převlékáním do kostýmů muchomůrek, klouzků, václavek a jiných hub.Tělocvična se proměnila v les, ve kterém probíhaly soutěže, tanečky, ale i beseda o ochraně životního prostředí. Děti plnily úkoly na stanovištích a výsledky byly zaznamenávány do kartiček. Na celou akci dohlížela, vyhodnocovala muchomůrka (členka ekotýmu p.Danihelová). Největším překvapením pro děti byly medaile,tentokrát sladké.


Přečíst článek >
   

Dýňová slavnost

31.10.2017 07:08:30 |

A opět je tu dušičkový čas, doba plná magie, tajemna a prodlužujících se večerů. A proto i letos jsme se ji v MŠ snažili ve středu 25. října rozzářit „Dýňovou slavností“ plnou veselé oranžové barvy. Děti a rodiče dýně dlabali, zdobili, ochutnávaly se dýňové pokrmy. Po setmění se všichni ještě jednou sešli vedle OÚ, kde ve svých krásných výtvorech rozsvítili svíčky a potom jsme se už rozešli do svých domovů.


Přečíst článek >
   

Drakiáda MŠ a ŠD

30.10.2017 15:01:48 |

Až neskutečně krásné a přívětivé počasí doprovázelo letošní „Drakiádu“ na kopci nad MŠ. Vítr pofukoval tak akorát a závěrečné opékání špekáčků jen doplnilo krásnou atmosféru tohoto odpoledne, které měly děti možnost aktivně prožít se svými rodiči.


Přečíst článek >
   

EKO vycházka

16.10.2017 20:52:58 |

Naše MŠ pokračuje i v letošním školním roce v projektu EKOŠKOLA, tentokrát tématem JÍDLO. Využili jsme pěkného počasí a vydali se na dlouhou vycházku do lesa. Našli jsme několik hub a povídali si, jak se upravují. V návaznosti na pondělní návštěvu výstavy hub v Nivnici jsme určovali houby jedlé, nejedlé a jedovaté. Nezapomínáme i na předchozí témata ODPADY a PROSTŘEDÍ. Cestou jsme posbírali i odpad, který do lesa nepatří.


Přečíst článek >
   

Na výstavě hub v Nivnici

16.10.2017 20:49:28 |

Děti MŠ navštívily tradiční výstavu hub v Nivnici, kterou pořádá místní mykologický kroužek. Prohlédly si houby jedovaté, nejedlé i jedlé, učily se názorně, co do lesa nepatří. Zanechaly pořadatelům pár hezkých obrázků a pochutnaly si na topinkách.


Přečíst článek >
   

Návštěva z dopravního hřiště v MŠ

16.10.2017 20:42:19 |

Jelikož pravidelně navštěvujeme Dětské dopravní hřiště v Uherském Brodě, které prochází v současné době rekonstrukcí, navštívil nás instruktor pan Smetana přímo v MŠ, se spoustou obrázků dopravních značek a dopravních situací. Děti při vysvětlování pravidel pěkně spolupracovaly a nakonec si vykreslily dopravní pracovní list.


Přečíst článek >
   

Ekoškolka - malí kuchtíci

5.10.2017 09:29:49 |

Pod názvem Zdravé svačinky bude ekotým (předškoláci a zaměstnanci školní jídelny MŠ) vyrábět různé druhy pomazánek.Ta dnešní se jmenovala rybí a všem chutnala.Děti budou degustovat ,vyhodnocovat ale i zaznamenávat.


Přečíst článek >
   

Hodové vystoupení MŠ

3.10.2017 11:33:54 |

 

Hodové vystoupení MŠ
Tak jak každý rok, tak i letos, se děti MŠ aktivně zapojily do bohatého hodového programu. S paní učitelkou  Ivettou Vaňkovou nacvičily hezké tanečky s písničkami za doprovodu harmoniky.

Tak jak každý rok, tak i letos, se děti MŠ aktivně zapojily do bohatého hodového programu. S paní učitelkou  Ivettou Vaňkovou nacvičily hezké tanečky s písničkami za doprovodu harmoniky.

 


Přečíst článek >
   

Divadelní představení Čert a Káča

21.9.2017 07:31:52 |

Poprvé v tomto školním roce jsme vyjeli za kulturou. Veselé i poučné kontaktní představení s loutkami nám zahráli Eva Hrušková a Jan Přeučil. Pohádku  Čert a Káča jsme shlédli v DK Uh.Brod a moc se nám líbila.


Přečíst článek >